Işık Sigorta İnternet Şubesi Bilgi Toplumu Hizmetleri
ANLASMALI SERVİSLERİMİZ
Anlaşmalı Cam Servislerimiz
EKSPER SORGULAMA
HASAR BİLGİLERİ
POLİÇE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA

Hakkımızda


Işık Sigorta, 1995 yılında 200.000 TL ödenmiş sermaye ile kurulmuştur. Kuruluşunun ilk gününden itibaren sigorta bilincinin daha geniş kitleler tarafından algılanmasını, böylece sektörün büyümesine katkıda bulunmayı ve fayda yaratmayı bir misyon olarak benimsemiştir. Işık Sigorta, kuruluşundan itibaren yarattığı güven ve yüksek performansın etkisiyle sigorta sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmıştır. Devam eden yıllarda sermaye artırımına gidilerek en son olarak 2008 yılında yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında şirketin sermayesi 60.000.000.-TL' ye çıkarılmıştır. Bu arada Bank Asya hisse oranının %67,52’ ye çıkması şirketi daha da güçlendiren başka bir unsur olmuştur.

Işık Sigorta 30.06.2013 tarihi itibariyle yurt çapında 561 yetkili acente, Asya Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 264 şube, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 137 şube, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 241 şube, Anadolubank Genel Müdürlük ve 112 şube ve Aktifbank Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam 1302 noktada müşterilerine hizmet vermektedir.

Müşterilerine ve acentelerine daha kolay hizmet verebilmek ve ulaşılabilirliği sağlamak amacıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya' da Bölge Müdürlükleri, Bursa ve Trabzon' da Bölge Temsilcilikleri bulunan şirketimizde 161 personel çalışmaktadır.

Şirketimizin reasürans işlemleri istikrarlı ve finansal yönden güvenilir reasürans şirketleri ile yapılmaktadır. Milli Reasürans’ın liderliğinde CCR, Mapfre Re, Odyssey Re ve Scor gibi mali açıdan dünyanın en güçlü reasürörleri ile çalışılmaktadır.

Kasko, trafik, yangın, mühendislik, tarım, sağlık, ferdi kaza, nakliyat, hukuksal koruma, oto dışı kaza, DASK ve sorumluluk sigortaları da dahil tüm branşlarda faaliyet gösteren şirketimiz, kurulduğu günden itibaren teknolojiyi en iyi kullanan şirketlerden biri olmuştur.

Şirketimiz gerek teknolojik anlamda, gerekse de ürün bazında sektörün birçok ilklerine imza atmıştır. Bir aracıya bağlı olmaksızın şirketimizin internet sistemi üzerinden online poliçe satın alınabilmektedir.

Sektörün ve müşterin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri oluşturmak ve acentelerinin güvenebilecekleri, ticari hayatları boyunca iş ortaklığı yapabilecekleri bir kurum olmak öncelikli hedefleri arasında olan Işık Sigorta, gelecek yıllarda da yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sigorta sektörüne değer katmaya devam edecektir.

Şirketimiz, piyasada beliren trendleri göz önüne alarak, satış kanallarımızdan gelen öneriler çerçevesinde ve bireysel ihtiyaçlara yönelik olarak planlar yapmaya ve ürünler çıkarmaya devam edecektir. Yeni ürün çıkarırken satış kanallarımızı satışını kolay yapabilecekleri en uygun ürün ve fiyatlarla donatmaya ve desteklemeye önem vermekteyiz. Teknolojik değişiklikleri yakından takip ederek sigortalıları ilgilendiren ve çağımızın ihtiyaçları doğrultusunda ürünler çıkarmak için AR-GE faaliyetlerine yatırım yapılmaktadır.

Şirketimizin önümüzdeki yıllardaki hedefi acente ve müşterilerine kaliteli hizmet veren şirket konumunu sürdürmek ve pekiştirmek olacaktır. Belli ürünlerde ilk akla gelen şirketlerden birisi olmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Önceliğimiz altyapımızı daha da güçlendirmek ve acente-müşteri ilişkilerimizi kalite esası üzerine oturtmaktır. Kısa dönemi kapsayan büyüme stratejileri, şirketleri sağlıksız ve tehlikeli süreçlerle karşı karşıya bırakabilmektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar hedefimiz sağlıklı, acente ve müşteri memnuniyetinin üst düzeyde olduğu, ayağı yere sağlam basan, sürekli kârlılık hedefleyen bir şirket olmaktır.


About us


Işık Sigorta was established with paid-up capital of 200.000 TL in 1995. Since the first day of its establishment, it has adopted as a mission to have larger mass perceive the insurance awareness, thus, to contribute growth of sector and to create benefit. Since its establishment, Işık Sigorta has achieved to become one of the most important players in the insurance sector with the influence of trust and high performance that it has developed. By deciding to increase the capital during the subsequent years, capital of company was increased up to 60.000.000.-TL recently in the Ordinary General Board meeting in 2008. Meanwhile, increase of share rate of Bank Asya up to 67,52 % has been another factor that strengthens the company further.

As of 30.06.2013 Işık Sigorta provides services for its customers in total 1302 points including 561 authorized agencies, General Directorate and 264 branches of Asya Katılım Bankası, General Directorate and 137 branches of Albaraka Türk Katılım Bankası, General Directorate and 232 branches of Türkiye Finans Katılım Bankası, General Directorate and 107 branches of Anadolubank, General Directorate of Aktifbank throughout the country.

In order to provide services more easily for its customers and agencies and to ensure the accessibility, our company has Regional Directorates in Istanbul, Ankara, Izmir, Adana and Antalya, and Regional Representatives in Bursa and Trabzon and our company has 161 staff members.

Reinsurance operations of our company are performed through financially stable and reliable reinsurance companies. It is worked with the world’s financially most powerful reinsurers such as CCR, Mapfre Re, Odyssey Re and Scor under the leadership of Milli Reasürans.

Our company, which operates in all branches including motor insurance, traffic, fire, engineering, agriculture, health, personal accident, transportation, legal protection, accident out of automobile, TCIP and liability insurances, has become one of the companies that use the technology in the best manner since its establishment.

Our company has brought in many new things both technologically and also based on the products in the sector. Online policy can be taken out through the internet system of our company without being subject to any intermediary. Işık Sigorta, which has primary targets of creating the most suitable products in line with requirements of the sector and customers, and being an institution that can be trusted by its agencies and can provide them to have business partnerships during their commercial lives, will continue to add value for the insurance sector with its innovative and high quality service understanding in the following years as well.

Our company will continue to make plans and to offer products within the frame of proposals of our sales channels and for individual needs in consideration of the trends appearing in the market. While new product is offered, we attach importance to provide and to support our sales channels with the most suitable products and prices that they can sell easily. Investment is made for R&D activities in order to offer the products which interest the insured and in line with requirements of our times by following the technological changes closely.

The target of our company in the following years will be to maintain and to strengthen its position of being a company that provides high quality services for its agencies and customers. We are maintaining our studies in order to be one of the first companies that come to mind in specific products. Our priority is to strengthen our infrastructure further and to place our agency-customer relationships on the basis of high quality. Growth strategies including the short period can present companies with improper and dangerous processes. Since the establishment, our target is to be a company that maximizes agency and customer satisfaction and is on the safe side and aims at continuous profitability.

AnasayfaAcentelerimizBağlantılarSite Haritasıİletişim | Yasal Uyarı