Işık Sigorta İnternet Şubesi Bilgi Toplumu Hizmetleri
ANLASMALI SERVİSLERİMİZ
Anlaşmalı Cam Servislerimiz
EKSPER SORGULAMA
HASAR BİLGİLERİ
POLİÇE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA

HASAR İHBARI

Sigorta poliçesi ile teminat altına alınmış varlıklarınızda poliçede belirtilen riziko kapsamında hasar meydana gelmesi durumunda 0216 633 71 00 numaralı hattımızdan şirketimize ulaşarak hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

İhbar anında müşteri temsilcimize aşağıda belirtilen bilgilerin iletilmesi gerekmektedir.

  •  Poliçe numarası
  •  Gerçekleşen riziko ile ilgili düzenlenen tutanakla
  •  Sigortalının T.C. Kimlik No’su / Vergi No’su
  •  Hasar tarihi
  •  Hasar yeri
  •  Hasarın mahiyeti
  •  Tahmini hasar miktarı
  •  Sigortalının irtibat numaraları
  •  Ekspertiz yapılacak rizikonun açık adresi ve irtibat numaraları

Hasar ihbar anında, gerçekleşen hasarla ilgili acil bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bunu mutlaka şirket görevlisine iletiniz. Görevlimiz size gereken yardımı organize edecektir.

Araç hasarlarında, eğer aracınız yürüyemeyecek durumda ise poliçenizdeki Asistans teminatınızdan yararlanarak ücretsiz çekici hizmeti ve ücretsiz ikame araç hizmeti alabilirsiniz

Anlaşmalı kaza tespit tutanağınızı 0216 631 84 48 Faks numarası kanalı ile şirketimize iletebilirsiniz


Araç hasarlarınızda, anlaşmalı servislerimizden yararlanmak için web sayfamızda yer alan anlaşmalı servisler linkinden en yakın anlaşmalı servise başvurabilirsiniz.

Hasar dosyanız sonuçlanıncaya kadar sizin için belirlenmiş hasar dosya numarasıyla işlemlerinizi 0216 633 71 00 numaralı telefon hattımızdan ve web sayfamızda yer alan hasar dosya sorgulama ekranından takip edebilirsiniz.

HASAR ANINDA YAPILACAK İŞLEMLER

Sigortalı veya sigorta ettiren, poliçede belirtilen rizikolardan birinin gerçekleşmesi halinde hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunmalı ve sigortalı değilmişçesine hareket ederek hasardan haberdar olur olmaz hasarı azaltıcı her türlü tedbirleri almalıdır.

Ayrıca, hasarın meydana geliş nedeninin bilinebilmesi ve buna ilişkin deliller ile rücu hakkının kullanılmasına yararlı gerekli bilgi ve belgeleri sigortacıya veya sigortacının yetkili kıldığı temsilcilerine gecikmeksizin temin etmeli, bu kişilerin sigorta kapsamında yer alan şeylerde ve bunlara ilişkin belgeler üzerinde yapacakları araştırma ve incelemelere izin vermeli, sigorta konusu riziko ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri var ise bunları sigortacıya bildirmelidir.

AnasayfaAcentelerimizBağlantılarSite Haritasıİletişim | Yasal Uyarı