Işık Sigorta İnternet Şubesi Bilgi Toplumu Hizmetleri
ANLASMALI SERVİSLERİMİZ
Anlaşmalı Cam Servislerimiz
EKSPER SORGULAMA
HASAR BİLGİLERİ
POLİÇE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA
ACENTE SORGULAMA

TSREŞB'DE YENİ DÖNEM, YENİ BAŞKAN RECEP KOÇAK!

TÜRKİYE SİGORTA, REASÜRANS VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ’NİN ( TSREŞB ) SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA 57 OYUN 32’SİNİ ALAN IŞIK SİGORTA GENEL MÜDÜRÜ RECEP KOÇAK TSREŞB’NİN YENİ BAŞKANI OLDU.RECEP KOÇAK KİMDİR

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Murakıp olarak çalışma hayatına başlayan Koçak, 1996-2002 yılları arasında Sigorta Denetleme Uzmanı olarak kamudaki görevine devam etti. 9,5 yıllık bu görevi süresince çok sayıda sigorta, reasürans şirketi, acente, broker ve eksper denetiminde bulundu.

1997 yılında sigortacılık konusunda araştırma ve inceleme yapmak üzere geçici görevli olarak İngiltere’de bulundu. 1998 -1999 yıllarında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak Sigorta Muhasebesi derslerine girdi. 2000 yılında  “Sigorta Muhasebesi” isimli eseri yayınlandı.

2002 yılında Işık Sigorta A.Ş.’ de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Koçak, 2004 yılından itibaren Işık Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nde 2005-2007 yılları arasında Muhasip Üye, 2009 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi, 2005 yılından itibaren Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş.’ de Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Asya Emeklilik A.Ş.’ kurucu Genel Müdür olarak görev almıştır. 2012 yılı nisan ayından itibaren Asya Katılım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

AnasayfaAcentelerimizBağlantılarSite Haritasıİletişim | Yasal Uyarı